A Hangőr Egyesület Poptanítás munkacsoportja által szervezett „Ki viszi át a popzenét?” című fórum harmadik panelje a már gyakorló pedagógusok könnyűzenei továbbképzésének lehetőségeiről szólt.
A tavaly októberben megrendezett „Könnyű zenét vinni az iskolákba?” című fórum központi kérdése az volt, hogy mit kellene tenni ahhoz, hogy a könnyűzene ugyanúgy, mint a sport vagy épp a komolyzene jelen lehessen a közoktatásban. Itt fogalmazódott meg az idén februárban megrendezett “Ki viszi át a popzenét?” című fórum témáját adó felvetés, miszerint meg kell találni a pedagógusképzés és a könnyűzene lehetséges kapcsolódási pontjait.
A Hangőr Egyesület Poptanítás munkacsoportja által február 7-én megrendezett fórum harmadik paneljét Járt utat járatlanért... – Könnyűzenei oktatási mintázatok címmel Bodor-Eranus Eliza, a winwinwin Tanácsadó és Kutató Kft. munkatársa vezette fel előadásával, és olyan kérdésekre kereste a választ, hogy van-e, és ha igen, milyen típusú intézményekben tere a könnyűzenei oktatásnak. Avagy: milyen alternatív könnyűzenei oktatási formák képzelhetők el iskolai kereteken kívül? És van-e nemzetközi követendő példa, amelyet itthon is érdemes volna meghonosítani?
Ezt követően Bajnai Zsolt a Hangőr Egyesület Poptanítás munkacsoportjának a vezetője beszélgetett Gubáné Csánki Ágnessel – köznevelési szakértő, mentor, tréner –, Márkus Tiborral – az Improvizatív Zeneműhely Egyesület által szervezett Lamantin Improvizációs Tábor művészeti vezetője, jazz-zongoraművész –, Rázsi Botonddal – intézményvezető, az egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium, az Egri Ifjúsági Zenei Program alapítója, kurátora – és Wienhardt-Dobias Judit pedagógussal arról, hogy a pedagógus-továbbképzések a könnyűzene közoktatásba integrálásának fontos eszközei lehetnek.
A fórum zárópaneljének bevezető előadása, valamint a panelbeszélgetés visszanézhető a Hangőr Egyesület Youtube csatornáján.
Bodor-Eranus Eliza előadása: https://youtu.be/Tq0IjFOWlhQ
Panelbeszélgetés: https://youtu.be/uavbrDGYWPk