Közös cél a könnyűzeneoktatás fejlesztése
2025. április 25. írta: Poptanító

Közös cél a könnyűzeneoktatás fejlesztése

A könnyűzene alapfokú oktatásának fejlesztése talán az egyik legfontosabb, ami a Kecskeméten és környékén zenét tanító kollégákat is foglalkoztatja. Legalábbis ez érződött a Kecskeméti Zenészegylet és a Hangőr Egyesület Poptanítás munkacsoportja által közösen szervezett, könnyűzenét tanító oktatóknak ajánlott képzési napon.

250425-kecskemet.jpgA Hangőr Egyesület Poptanítás munkacsoportja 2023 decemberében indított útjára képzési programját, amit elsősorban olyan könnyűzenét tanító oktatóknak ajánl, akiknek nincs pedagógiai végzettsége. A Kecskeméti Zenészegylettel közösen szervezett, immár hatodik képzési napnak Bács-Kiskun vármegye székhelyén, a könnyűzenei programokat egyébként is fogadó Tudomány és Művészetek Háza biztosított helyszínt, 2025. április 23-án. Az ingyenes képzési napra Kecskemétről és környékéről tizenhárman jelentkeztek, többségében olyanok, akik amellett, hogy zeneiskolában tanítanak, könnyűzenei formációkban is játszanak, illetve magánúton könnyűzenét is tanítanak.

A képzési nap megnyitóján Szénási Pál, a Kecskeméti Zenészegylet vezetője elmondta, hogy az éppen 25 évvel ezelőtt alapított szervezet célkitűzései között már az induláskor is szerepelt a könnyűzenei képzés kialakítása, illetve a zenét oktatók folyamatos továbbképzése. Többek között emiatt is vállalták szívesen az „Aki ért hozz, az jól tanítja” című program társszervezői feladatait, nem először együttműködve a Hangfoglaló Program Magyar Könnyűzenei Oktatást Támogató Alprogramjával és a Hangőr Egyesülettel.

Az egésznapos, ingyenes képzési programot ezúttal Dr. Klem Dénes, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Zenei Intézetének adjunktusa, gyakorló zenész nyitotta Módszertani kérdések a könnyűzene oktatásában című előadásával. A visszajelzések alapján az inkább szeminárium jellegű, sok interakcióra lehetőséget teremtő foglalkozás rengeteg hasznosítható ötletet adott a résztvevőknek. A nap második előadója Irinyi Tünde, pszichológus volt, aki A fejlődésünk mérföldkövei című előadásában elsősorban a felnőtté válásig tartó életkori sajátosságokat mutatta be, ami különösen hasznos lehet azoknak a zenetanároknak, akiknek lényegében kisiskolás korú tanítványoktól, egyetemistákig, fiatal felnőttekig bezárólag, sokféle korosztállyal kell foglalkozniuk. A képzési program újdonsága volt az a konfliktuskezelési workshop, amit Bacsó Flóra tartott rengeteg szemléletes példával, sok személyes tapasztalatot felelevenítő beszélgetéssel. A kecskeméti programot a Benkő Zsolt által vezetett beszélgetés zárta, ahol elsősorban a könnyűzeneoktatás helyzete, lehetőségei, az összefogás kérdése került terítékre.

– Kecskeméten ismét bebizonyosodott, hogy szükség van erre a fajta ismeretátadása, hiszen nagyon sokan úgy tanítanak zenét, foglalkoznak különböző korú gyerekekkel, hogy a munkájukhoz alig kapnak, találnak támogató segítséget. Az NKA Hangfoglaló Programjának köszönhetően ezt a hiányt tudjuk egy kicsit enyhíteni, illetve mi is, minden helyszínen újabb impulzusokat és ötleteket kapunk a folytatáshoz – foglalta össze tapasztalatait Bajani Zsolt, a Hangőr Egyesület Poptanítás munkacsoportjának a vezetője, a képzési nap koordinátora, aki azt is elmondta, hogy a sorozat ősszel, újabb városokban folytatódik.

A bejegyzés trackback címe:

https://poptanitas.blog.hu/api/trackback/id/tr6218846666

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása