Music Hungary konferencia, díjátadó és showcase fesztivál november 7-9. között Veszprémben, a Hangvillában. Huszonhat feltörekvő zenekar a showcase, egy konkrétan zeneoktatással foglalkozó panel a konferencia programjában, és két utánpótlásneveléssel foglalkozó jelölt a díj kilenc kategóriájában.
Tizenegyedik alkalommal rendezik meg a hazai könnyűzene éves összejövetelét és tanácskozását, amely amióta Veszprémbe költözött showcase fesztivállal is kiegészült. A Music Hungary konferencia fókuszában idén a mesterséges intelligencia (MI) és a természetes intelligencia (TI) zeneipari megjelenése áll, és mint az esemény honlapján olvasható: a témaválasztás célja megvizsgálni, hogyan lehet harmóniát teremteni a mesterséges intelligencia és a művészet között, miként ölelje magához a zenei szektor a technológiát, és fordítsa a javára. A november 7-én, a veszprémi Hangvillában kezdődő esemény showcase programjában, két estén huszonhat feltörekvő produkció mutatkozhat be a hazai könnyűzenei szakma képviselői előtt.
Az idei konferencia témái között könnyűzenei oktatással foglalkozó panelbeszélgetést csak egyet találni. November 8-án délután Először volt a zene címmel Kisvári Bence, Gyémánt Bálint, Maróthy Zoltán, Tornóczky Ferenc és Temesi Bertalan – zenészek és zenetanárok is egyben – beszélgetnek többek között a zenész és a zenetanár részéről felmerülő, a zeneipar más szereplőitől eltérő aspektusokról, a zenész életében lévő fontossági sorrendekről, továbbá a színpadi zenélés és a zeneoktatás különbségeiről és hasonlóságairól. Várhatóan a szerda délelőtti Zenipari jelentésről szóló beszámoló is érinti majd a hazai, könnyűzenei oktatás néhány szeletét. Az immár hagyományos jelentésbemutatót ezúttal is Dr. Horváth Péter, a ProArt vezetője tartja.
Tavaly indult kezdeményezést, hogy a konferencián saját díjakat ad át a Music Hungary Szövetség. A kilenc kategória negyvenöt jelöltje közé idén két könnyűzenei oktatással foglalkozó projekt került be. A Pro-díj jelötjei között találjuk az idén 15 éves Majdnem Híres Rocksulit, ahol 2008 óta több mint háromszázan végeztek, működésük pedig hiánypótló és elengedhetetlen a hazai zenei szakma profi utánpótlásához. Az Inspiráció-díj kategóriájában az Öröm a Zene tehetségkutatót és Andrásik Remot jelölték elismerésre. Az Öröm a Zene szintén 15 éve igyekszik felkutatni a jövő tehetségeit, évente 900-1000 zenekar és előadó jelentkezik az ország minden megyéjében, a fővárosban és a határon túl szervezett eseményekre.