RaKÉTa, azaz rendezvénytechnikai ösztöndíj
2022. december 07. írta: Poptanító

RaKÉTa, azaz rendezvénytechnikai ösztöndíj

A Magyar Turisztikai Program Alapítvány (MTPA) programja a rendezvényszektorhoz kötődő képzési helyeket, a képzésben résztvevő hallgatókat és a szektorban működő vállalkozásokat szeretnék közelebb hozni egymáshoz.

221207-oszko-jakab.jpgOszkó-Jakab Natália, a Magyar Turisztikai Program Alapítvány kuratóriumi társelnöke mutatta be a RaKÉTa programot az idei Music Hungary Konferencián. A program célja, közelebb hozni egymáshoz a rendezvényszektorhoz kötődő képzési helyeket, a képzésben résztvevő hallgatókat és a szektorban működő vállalkozásokat. A RaKÉTa ösztöndíjat kínál rendezvényszervezői és szolgáltatói képzésekre felnőttképzési partnerintézményekben, pénzügyi támogatása révén pedig kis- és középvállalatokat igyekszik rávenni gyakornoki helyek biztosítására.

A program internetes oldalán már elérhető egy térképes felület, amely megmutatja, hogy országosan milyen szintű és jellegű rendezvényszektori képzések érhetők el a program révén. A több mint 120 együttműködő partner között megtalálható többek között hang- és fénytechnikai képzés, különböző rendezvényszervezéssel kapcsolatos oktatás, illetve kereshetők azok az intézmények is, amelyeknek kínálatában meghatározó részt képeznek a rendezvényszektorhoz köthető oktatási modulok. Oszkó-Jakab Natália a Music Hungary Konferencián elmondta, hogy a RaKÉTa program ösztöndíjakat is biztosít az egyes partnerintézményeknél. Jelenleg 25 ösztöndíjas diák tanul, ami azt jelenti, hogy a program a képzésük díját téríti meg a hallgatóknak. A képzéseket szakmai gyakorlattal párosítják, ezzel is erősítve azt a szándékot, hogy a végzett diákok a szektoron belül tudjanak munkát találni. Az ösztöndíjprogramon belül olyan, a zeneipari szektorban jelentős képzőintézményekbe lehet jelentkezni, mint a Majdnem Híres Rocksuli, a Werk Akadémia, MOE Rendezvényakadémia és a Szent György Hang- és Filmművészeti Technikum, de hamarosan az A38 Hajón indított képzések is elérhetőek lesznek.

A diákok tandíját támogató ösztöndíjprogram mellett egy, a gyakornoki lehetőségeket kiszélesítő program is indulni fog. Jelenleg a felsőoktatási BA és MA képzésekhez kötelező szakmai gyakorlatot kell teljesíteniük a diákoknak, amelynek során a jogszabály nagyjából 90.000 forintos havi fizetést ír elő a gyakornoknak. Sajnos sok KKV elesik a diákok foglalkoztatásának a lehetőségétől, mert nem tudják a gyakornoki foglalkoztatás pénzügyi feltételeit megteremteni. Éppen ezért az MTPA olyan kis- és középvállalatok támogatását tűzte ki célul, amelyek szeretnének gyakornoki lehetőséget biztosítani a szektoron belül tanulmányokat folytató hallgatóknak. Jelenleg várják azoknak a vállalkozásoknak a jelentkezését, akik szívesen vennének részt a programban. A gyakornoki helyeket a Corvinus Egyetem, a MOME, a BGE valamint a METU rendezvényszervezői vagy technikusi szakirányának hallgatói részére fogják felajánlani. Ezekben az esetekben a vállalatokra háruló, a gyakornokoknak kötelezően fizetendő havi bért fogja átvállalni a MTPA.

Sedulyák Violetta

 További információk: https://raketa.mtpa.hu/

A bejegyzés trackback címe:

https://poptanitas.blog.hu/api/trackback/id/tr8917996076

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása