A Kádár-korszak könnyűzenei sztárjaival történt találkozások megírására hívta a Beatkorszak blog és a Beatkorszak projekt a rajongókat. Az emlékpályázat eredményét a Magyar Zene Háza könyvtárában hirdették ki június 26-án.
Negyedik alkalommal írt ki rajongóknak szóló emlékpályázatot a Beatkorszak blog, amelyre ezúttal is több tucat írás érkezett. Vass Norbert, a blog szerkesztője (Képünkön) a Magyar Zene Házában rendezett díjátadón elmondta, ezeknek a pályázatoknak részben az a célja, hogy más módon is megszólítsa az olvasókat, az egykori rajongókat, részben pedig az, hogy új szerzőket találjon a szövegek beküldői között. A szerkesztő emlékeztetett arra, hogy a blog első pályázatából Mindenki címmel jelent meg kötet 2021-ben, az azóta kiírt pályázatok legjobb anyagai pedig az immár közel 20 ezer követővel bíró Beatkorszak blogon jelentek meg.
Az idei pályázat A hősöm és én címmel olyan történetek felelevenítésére kérte a rajongókat, amikor valamilyen módon közvetlenül találkozhattak, beszélgethettek kedvenc előadóikkal, akiktől esetleg különleges élményt is kaptak. A pályázatra ezúttal is több tucat írás érkezett, köztük olyan szerzőktől is, akik „visszatérő írói” a Beatkorszak blog felhívásainak. A zsűrit Vass Norbert mellett ezúttal Bajnai Zsolt, a Hangfoglaló Program elindítója, a Beatkorszak projekt vezetője és Horváth Gergely rádiós-podcaster alkották, akik végül négy írást díjaztak.
Első díjat kapott Bán Szabó Laura írása, aki egy Németh Lehellel történt találkozását idézett meg. A második díjat Szabadkainé Ágoston Eszter és Völgyi Béla Tibor között megosztotta a zsűri, előbbi a Hobo Blues Band tagjaival megesett közös focizásról, utóbbi pedig Török Ádámmal való első találkozásról szólt. A harmadik díjat Karnauf Anna vehette át, aki egyik családtagja és Zalatnay Cini találkozásáról írt. A díjazott munkák, illetve a zsűri által kiválasztott további írások a nyár folyamán folyamatosan jelennek meg a beatkorszak.blog.hu felületen.